spřátelení - >thisss<

Rekalmy - >thisss<

Minas Tirith

3. února 2010 v 18:37 | Terezija |  místa

Minas Tirith

Strážní věž, neboli Minas Anor, Věž slunce

Bylo to město v Gondoru na úpatí hory Mindolluiny, založené roku 3320 Druhého věku(D.v.) Elendilem Věrným a jeho syny (po Pádu Númenoru). Původně se ale jmenovalo Minas Anor, "Věž Slunce", jako protějšek města Minas Ithil(Věž Měsíce), které stálo na úbočí Ephel Dúath.
Kolem města se rozprostírala nížina Pelennor. Roku 2 Třetího věku(T.v.) zde Isildur zasadil semenáček Bílého stromu, jako připomínku Západních zemí. 420 T.v. bylo město přestavěno králem Ostoherem. V roce 1636 T.v., kdy byl Gondor zpustošen velkým morem, zahynul i Bílý strom. O čtyři roky později přemístil král Tarondor královský dvůr z Osgiliathu do Minas Anor, kde také zasadil nový semenáček Bílého stromu. Roku 1900 T.v. nechal král Calimehtar postavit slavnou Bílou věž.
Roku 2002 T.v. padla Minas Ithil pod vládu nazgulů a byla nazvána Minas Morgul. Osgiliath byl později pobořen a opuštěn, jeden z palantírů uložený ve městě se ztratil. V důsledku toho se stala Minas Tirith metropolí Gondoru. 2043 T.v. nastupuje poslední král Eärnur a město je přejmenováno na Minas Tirith - "Strážní věž". Roku 2050 T.v. odešel Eärnur do Minas Morgul bojovat s pánem nazgulů a byl ztracen. Od té doby vládli Gondoru Správci, z nichž byl první Mardil. V roce 2510 daroval správce Cirion zemi Calenardhon králi Seveřanů z Éothéodu, Eorlovi Mladému, za pomoc v bitvě.
Roku 2698 T.v. správce Ecthelion I. přestavěl i Bílou věž. 2852 T.v. zemřel správce Belecthor II. a také uhynul Bílý strom; žádný semenáček nebylo možno nalézt. V roce 3019 T.v. proběhla před branami města největší bitva Třetího věku, bitva na Pelennorských polích, kde bojovalo vojsko Gondoru a jeho spojenců z Rohanu proti armádě Jižanů a Morgulskému vojsku pod vedením Pána nazgulů, který v této bitvě zahynul.
Posledním vládnoucím správcem byl Denethor II. Po válce bylo město obnoveno jako královské sídlo králem Elessarem(Aragorn, syn Arathornův). Byl též nalezen semenáček Bílého stromu na hoře Mindolluině, který byl opět zasazen před Bílou věží.
Minas Tirith
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama