spřátelení - >thisss<

Rekalmy - >thisss<

Temné roky

7. února 2010 v 17:20 | Terezija |  lotr - ostatní

Temné Roky

Ve Druhém roku povstal Sauron, mocný Maia, kdysi Morgothův hlavní pobočník a velitel. Zprvu se chtěl napravit, ale po odchodu vojska Valar zůstal ve Středozemi a postupem času opět propadl zlu. Jak Númenorejci stále navštěvovali Středozem, Sauron dostal strach z jejich rostoucího vlivu. Po tisíci let Druhého věku se přestěhoval do Mordoru. Tam začal shromažďovat vojska - Morgothovy stvůry a potomky Východňanů. K nim přidal mnoho dalších, které dokázal zlákat, především lidi. Usiloval také o elfy, a tak se vydal do Lindonu, kam mu Gil-galad nepovolil vstup, a do Eregionu, kde ho klenotníci srdečně přijali. Měl totiž krásnou podobu a bedlivě tajil své černé záměry. Kolem roku 1500 začal Sauron s kováři vyrábět Prsteny moci. Během následujících přibližně pětasedmdesáti let společně vytvořili několik menších prstenů. Tehdy se možná Sauron vrátil do Mordoru, protože Celebrimbor pracoval až do roku 1590 sám na třech největších prstenech; byly jimi Narya, Nenya a Vilya (Prsteny ohně, vody a vzduchu). Brzy poté ukoval Sauron v ohních Orodruiny Vládnoucí prsten. Když si uvědomil, že jeho klamy byly odhaleny, rozhodl se s elfy svést válku, aby je potrestal, dobyl prsteny a utvrdil své panství. Sto let budoval svou armádu. Pak, v roce 1695 napadl Eregion. Gil-galad vyslal Elronda s pomocí Ost-in-Edhilu, avšak než stačili v roce 1697 dorazit, byl Celebrimbor zabit a město padlo. Elrondovým vojskům přispěli na pomoc Khazad-dum, a Lórinand, avšak bylo jich příliš málo na to, aby Saurona vypudili, a Elrond ustoupil se zbylými elfy na sever a vybudoval útočiště Imladris.
Sauron stále ještě neměl, po čem toužil. Získal sice většinu menších prstenů, avšak Tři velké prsteny byly mimo jeho dosah. Začal dobývat Eriador a připravovat se na útok do Lindonu. V roce 1699 ovládala jeho vojska celou zemi, Roklinka byla obklíčena a Sauron si říkal "Pán Země". Elfové odplouvali na západ - odcizení mezi nimi a lidmi v té době ještě nezačalo, a tak přišla nečekaně pomoc z Númenoru. Oddíly Númenorejců se spojily s lindonskými elfy a společně osvobodili Eriador.
Když pak Sauron přiměl Númenorejce, aby se sami zničili a jejich říše byla skutečně zničena, jeho duch se vrátil do Mordoru a doufal, že teď už mu nebude stát nic v cestě k absolutní moci nad Středozemí. Avšak ne všichni Númenorejci podlehli Sauronovým lžím, a ti, kteří odolali, byli ušetřeni strašné zkázy. Elendil se svými syny a jejich lidem zřídili v roce 3320 Druhého věku říše ve vyhnanství Arnor a Gondor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama